DANIŞMANLIK

Bach çiçeği remedileri, duygusal problemler ve ağrılar için kullanılan alternatif veya tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir. Yabani bitkilerin çiçeklerinden elde edilen sulandırılmış özlerden yapılırlar.

Bir tıp doktoru ve homeopat olan Edward Bach, bu ilaçları 1900'lerin başında yarattı. Homeopati, vücudun kendi kendini iyileştirebileceği inancıdır. Vücudu veya zihni tedavi etmek için bitkiler ve mineraller gibi az miktarda doğal madde kullanır. Bach Çiçeklerinin ardındaki fikir, homeopatiye benzer. Ancak daha az malzeme kullanıyorlar ve doğrudan fiziksel semptomlar üzerinde değil, bunun yerine duygular üzerinde çalışır.

Bach, olumsuz duyguları iyileştirmenin vücudun kendini iyileştirmesine yardımcı olduğuna inanıyordu. Sistemi, her biri belirli bir olumsuz duyguyu ele alan 38 ermedi içeriyor. Duygular, hastalığın yedi geniş psikolojik nedenine göre gruplandırılmıştır:

Yaşadığımız fiziksel ve psikolojik sorunların ardında hem kendi yaşantımızdan hem de ebeveynlerimizin yaşantısından aktarım olarak aldığımız bu duygu durumları, kişilik örüntüleri ve davranış patenlerinin rolü vardır. Bach Çiçekleri ile, analiz seansından sonra hazırlanan remediler, duygularınızla çalışarak enerji bedenleriniz arasında bağlantı kurar ve dengeye getirir. En önemlisi de içinizdeki bilge doktoru ortaya çıkarır ve kendinize nasıl yardım etmeniz gerektiğini öğrenirsiniz. 


Bach Çiçekleri, çocuklar ve hamilelerde de güvenle kullanılır. Seanslar ayda 1 yapılır. Bach Remedisi, seanstan sonra gönderilir. Her karışım şişesi kişiye özel hazırlanır. Günde 4 kez olacak şekilde ağızdan alınır ve 21 gün kullanılır.


Yurtiçi  ve Yurtdışı Seans ücretlerimiz farklılık gösterir. Lütfen formu doldururken iletişim bilgilerinizi girip hangi ülkeden olduğunuzu belirtiniz.